O Nas

Jesteśmy organizacją non-profit, której celem jest troska o ludzki umysł w zmiennej i nieprzewidywalnej rzeczywistości.
Wdrażamy innowacyjne rozwiązania w obszarze zdrowia psychicznego.

Nasza Historia

Fundacja narodziła się z zaangażowania kilku osób, które podzielają głębokie przekonania i wspólne wartości. Obserwując otaczający świat, dostrzegliśmy liczne wyzwania  technologiczne i społeczne, które wpływały negatywnie na życie wielu ludzi. Nasze doświadczenia osobiste i zawodowe pokazały nam, że istnieje potrzeba skutecznych działań na rzecz rozwiązania tych zagadnień.

Zaczęliśmy od badania, analizy i zrozumienia korzeni tych problemów. Zauważyliśmy, że brakuje skoncentrowanych, zrównoważonych rozwiązań opartych na naukowych dowodach i wspierających konkretne potrzeby społeczności. Nasza wspólna wizja polegała na stworzeniu fundacji, która skupiałaby się na budowaniu lepszej przyszłości poprzez wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu ludzi.

Opracowaliśmy misję, cele i strategię, które wyznaczają kierunek naszych działań. Nasza fundacja stała się narzędziem do realizacji naszych wspólnych przekonań i marzeń o tworzeniu psychicznie zdrowego i wspierającego się społeczeństwa.
Wspólne wartości i zrozumienie otaczającej rzeczywistości stanowiły siłę napędową naszej inicjatywy, która teraz pomaga tworzyć pozytywne zmiany w życiu wielu ludzi.

Nasza Praca

Skupiamy się podnoszeniu jakości życia jednostek i wspieraniu zdrowia psychicznego naszego społeczeństwa. Wdrażamy rozwiązania uwzględniające zmienność i nieprzewidywalność rzeczywistości oraz wykładniczy rozwój nowych technologii. Poprzez innowacyjne programy, badania naukowe i wsparcie psychiczne dla człowieka, wpływamy na tworzenie bardziej zrównoważonych i prosperujących społeczności.

Programy

Obecnie realizujemy trzy główne programy, które stworzyliśmy w oparciu o potrzeby jednostki, i które przyczyniają się do tworzenia zdrowszego psychiczne społeczeństwa.

Badania

Stworzyliśmy Centrum Badawcze, które ma na celu identyfikację i badanie skutecznych strategii oraz najlepszych praktyk w dziedzinie zdrowia psychicznego. Nasz zespół współpracuje z międzynarodowymi naukowcami, instytucjami badawczymi i partnerami, aby razem opracowywać innowacyjne podejścia i terapie, które przynoszą realne korzyści i poprawiają jakość życia osób dotkniętych problemami zdrowia psychicznego.

Psychoedukacja

Nasze wysiłki skoncentrowane są na tworzeniu solidnych podstaw dla wzmacniania ludzkiej psychiki. Jesteśmy przekonani, że ten zasób stanowi klucz do osiągnięcia satysfakcjonującego i zdrowego życia w społeczeństwie. Te działania stanowią istotną część naszej misji psychoedukacyjnej, która ma na celu podniesienie świadomości, wzmacnianie jednostki i wspieranie jej rozwoju osobistego aby w pełni mogła wykorzystywać swój potencjał.

Wsparcie

Z naszymi rozwiązaniami docieramy do kluczowych osób i instytucji, które mają istotny wpływ na kształtowanie społeczeństwa i decydują o jego kierunku. Dążymy do nawiązania partnerstw i współpracy z liderami, decydentami, naukowcami, przedsiębiorcami oraz instytucjami, które mogą wspomagać i wdrażać nasze innowacyjne podejścia
i rozwiązania. Naszym celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na zmiany społeczne i przyczynianie się do tworzenia lepszej przyszłości poprzez współpracę z tymi, którzy mają potencjał do naprawdę znaczących działań.

Główny zespół

Anja Choluy

Założycielka i Prezes Rady Nadzorczej
Fundacji Human Mind Center,
Psycholog, Psychotraumatolog.
Autorka Programów psycho-edukacyjnych.

Dr. Joanna Mikosik-Pruś

Dyrektor Human Mind Center Institute,                                Psycholog, Psychoterapeuta, Badacz.

Izabela Kowalewska

Psycholog, Psychotraumatolog

Natalia Kotas

Psycholog, Psychotraumatolog

Radosław Ścibek

Psychoterapeuta, Psycholog, Psychotraumatolog, Wykładowca akademicki

Kariera

Jeśli masz pasję do działania na rzecz innych i chcesz wzbogacić swoją karierę o aspekt społeczny oraz edukacyjny, rozważ udział w tworzeniu i działaniu  Fundacji Human Mind Center.

Twoje zaangażowanie może przyczynić się do tworzenia lepszej przyszłości zarówno dla Ciebie, jak i dla innych. To wyjątkowa szansa na łączenie kariery z misją społeczną.

Kluczowi doradcy

Jacek Santorski psycholog, mentor