Widzimy wartość w Psychoedukacji

wszystkich pokoleń.

Dobre praktyki

W Fundacji Human Mind Center jesteśmy zobowiązani do tworzenia zmian, które prowadzą do tworzenia zdrowych psychicznie społeczeństw. Nasze działania  skupiają się na kilku flagowych programach, które nie tylko odzwierciedlają naszą misję, ale także mają realny wpływ na społeczności, z którymi współpracujemy. Poniżej przedstawiamy nasze kluczowe inicjatywy:

Trening Umiejętności Społecznych

Program "SOS" to innowacyjna inicjatywa edukacyjna, która ma na celu wdrożenie treningu umiejętności społecznych dla młodzieży w szkołach i placówkach edukacyjnych. Głównym celem tego programu jest przygotowanie uczniów do skutecznego funkcjonowania w społeczeństwie poprzez rozwijanie ich kompetencji społecznych, emocjonalnych i interpersonalnych.
 Dzięki takiemu programowi młodzież ma szansę rozwinąć umiejętności społeczne, które są nie tylko istotne dla ich obecnej sytuacji szkolnej, ale także przydatne w przyszłym życiu osobistym i zawodowym. Program ten ma również potencjał do poprawienia atmosfery szkolnej i zmniejszenia występowania zachowań agresywnych czy problemów interpersonalnych wśród uczniów.

Program "Start w dorosłość" to inicjatywa skierowana do młodych ludzi, mająca na celu rozwój osobistych kompetencji i umiejętności zarządzania sobą w różnorodnych aspektach życia. Program koncentruje się na budowaniu samoświadomości, uczeniu efektywnych metod samodyscypliny, zarządzania czasem oraz ustalania i realizacji celów osobistych i zawodowych. Uczestnicy mają szansę nauczyć się, jak skutecznie motywować siebie i innych, podejmować trudne decyzje oraz radzić sobie ze stresem i niepowodzeniami. Młodzież odkrywa swoje mocne i słabsze strony oraz obszary do rozwoju. Program stanowi solidną podstawę do budowania własnej ścieżki sukcesu, kładąc nacisk na odpowiedzialność, inicjatywę i ciągły rozwój.

Psycholog po Sąsiedzku

Program "Psycholog po sąsiedzku" to innowacyjna inicjatywa mająca na celu organizowanie spotkań z psychologiem w nieformalnej, przyjaznej atmosferze kawiarni. Skierowany jest do osób, które poszukują profesjonalnego wsparcia, ale również cenią sobie luźniejszą, mniej oficjalną formę rozmowy. Spotkania w małych grupach pozwalają uczestnikom na dzielenie się swoimi doświadczeniami i problemami w bezpiecznym, wspierającym środowisku, gdzie mogą również czerpać z doświadczeń innych. Program ten podkreśla znaczenie dostępności pomocy psychologicznej i demistyfikuje korzystanie z takiego wsparcia, pokazując, że dbanie o zdrowie psychiczne jest ważne i dostępne dla każdego. "Psycholog po sąsiedzku" sprzyja budowaniu lokalnych społeczności opartych na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu, jednocześnie oferując fachowe porady i narzędzia do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami emocjonalnymi i psychicznymi.

Opracowane przez nas programy, opierają
się na dowodach naukowych,
przynosząc realne i trwałe rezultaty

na poziomie jednostek, jak i całych społeczności. Dzięki solidnej podstawie badawczej i naukowemu podejściu, nasze inicjatywy pomagają w wzmacnianiu psychicznego dobrostanu jednostek, wspierając ich rozwój emocjonalny i społeczny. Jednocześnie wpływają na poprawę jakości życia całych społeczności, tworząc zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko społeczne. Nasze programy bazują na praktycznych wynikach badawczych, co czyni je efektywnymi narzędziami w osiąganiu pozytywnych zmian i długoterminowych efektów.

Zrealizuj z nami wybrany program!
Prześlij swój email,. Skontaktujemy się z Tobą by omówić korzyści współpracy.